Jak profesjonalnie dbać o zdrowy uśmiech, żeby rutynowa wizyta w gabinecie dentystycznym nie kojarzyła się z wielkim czy nieplanowanym wydatkiem

Troska o ładny uśmiech bywa współcześnie wręcz tak ważna, jak i troska o własne zdrowie. Tak naprawdę wymienione stwierdzenie nie może nas zdumiewać czy nawet szokować, gdyż, jak udowodniono, próchnica zębów w ujemny sposób wpływa na funkcjonowanie niektórych organów. Rodzice starają się wytłumaczyć swoim ośmioletnim pociechom, że czyszczenie zębów chociaż dwa razy dziennie jest obowiązkowe. O ile ta czynność może sprawić brzdącowi dużą radość, to o wiele trudniej wyjaśnić mu, że jedzenie cukierków i żucie owocowych gum, zwłaszcza przed snem, może okazać się fatalne w skutkach. Tak czy owak, dobre nawyki są rzecz jasna absolutną podstawą, lecz niektóre damy idą krok naprzód i w rezultacie czyszczenie zębów staje się niemal rytuałem.

Chociaż kariera najzwyklejszej manualnej szczoteczki wcale się nie zakończyła, to jednak kiedy ktoś chociażby raz użył tej elektrycznej, to w zasadzie nie planuje z niej rezygnować. Musimy przy okazji dodać, że końcówki do szczoteczek elektrycznych należy regularnie wymieniać, najlepiej co kwartał. Zresztą wyznaczanie konkretnych terminów bywa niekiedy bezsensowne, bowiem całkowicie naturalne zużycie jest widoczne gołym okiem. Gdy planujemy kupić opakowanie końcówek, to przed zatwierdzeniem zamówienia musimy pamiętać o tym, by dokładnie sprawdzić model posiadanej szczoteczki - jedynie wówczas mamy gwarancję, że raz kupionego towaru nie trzeba będzie zwracać.

Dentysta
Na podstawie: pixabay
Na końcówki do szczoteczek elektrycznych z pewnością nie wydamy majątku, identycznie zresztą jak i na miętową pastę z fluorem. Natomiast jeżeli ktoś nosi aparat ortodontyczny bądź nie lubi, lecz musi używać nici dentystycznych, to jest zmuszony zainwestować w dodatkowy sprzęt, który starannie wyczyści przestrzenie międzyzębowe. Dobrej klasy irygator stomatologiczny spełnia wygórowane wymagania konsumentów i równocześnie przyczynia się do zminimalizowania wydatków poniesionych na leczenie stomatologiczne. Użytkownicy doceniają banalnie prostą obsługę, ergonomiczne kształty i w końcu wytrzymałą baterię. Tymczasem biznesmeni, którzy dość często wyjeżdżają w służbowe podróże, na pewno pozytywnie ocenią kompaktowe gabaryty takiego urządzenia.

Pomimo tego że wizyta w przychodni stomatologicznej najczęściej kojarzy się z borowaniem lub usuwaniem zębów, to jednak dentysta wykonuje wiele zabiegów, by tak rzec, kosmetycznych. Na przykład, zabieg piaskowania usuwa osady, a profesjonalne wybielanie zębów przywraca śnieżnobiały uśmiech. Dlatego warto czasami połączyć domowe kuracje z tymi przeprowadzanymi w renomowanych gabinetach stomatologicznych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-03-01 11:02:14