Jak wyrwać się ze szponów uzależnień? Trzeba skorzystać z ośrodka leczenia uzależnień.

Każdy z nas zetknął się z pewnością niekiedy z programem, dokumentem, audycją mówiącą o uzależnieniach. Niejednokrotnie można zauważyć, iż te uzależnienia nie ograniczają się już jedynie do tych najoczywistszych, czyli do alkoholowego, nikotynowego lub narkotykowego. Coraz częściej występują także nałogi związane ze współczesną technologią, takie jak na przykład uzależnienie od komputera, facebooka czy telefonu komórkowego.

wizerunek - zdrowie
Napisał: Kamil Porembiński
Na podstawie: http://www.flickr.com
Czasami zdarza się na nieszczęście tak, że w naszej rodzinie ewentualnie pośród naszych najbliższych znajduje się jakaś osoba kto jest w sidłach nałogu. U najmłodszych bardzo często zdarza się tak, iż łatwo popadają w fascynację powiązaną z nowoczesnymi technologiami. Nie mogą powstrzymać się, żeby nie grać na komputerze czy godzinami marnują czas korzystając z telefonu. Aczkolwiek coraz znacznie częściej pojawia się fascynacja oraz wręcz uzależnienie (więcej na stronie ośrodka odwykowego) od facebooka. Najmłodsi czasami całymi dniami siedzą na tym portalu oraz śledzą jakie filmiki oraz komentarze zamieszczają ich znajomi albo koledzy.

Jednak straszliwym uzależnieniem, jakie sieje straszne spustoszenie wśród młodzieży jest uzależnienie (przeczytaj więcej tutaj) od narkotyków. Niejednokrotnie potrzebna jest pojedyncza balanga u znajomych, ażeby mieć kontakt z tego rodzaju używkami. Często zaczyna się od jednej próby, fascynacji i chęci wpasowania się w jakąś grupę nastolatków. Na nieszczęście sami nie jesteśmy w stanie sobie dać rady z tego typu nałogiem, jest to na tyle potężny nałóg, że niekiedy obejmuje on nawet całe rodziny. Czasami rodzina pragnie samodzielnie wyciągnąć uzależnioną osobę i spróbują tej używki, a w ten sposób sami popadają w sidła uzależnienia. Toteż dobrze jest w tego typu sytuacjach zapisać się na specjalistyczne leczenie uzależnień od narkotyków.

Nie musimy się kłopotać, iż w naszym miejscu zamieszkania nie ma tego typu miejsc, gdzie będziemy mogli prosić o pomoc. ośrodki leczenia uzależnień występują przeważnie w każdym większym mieście i również obejmują one nie wyłącznie nałogi związane z narkotykami, ale także można prosić tam o wsparcie, jeśli w naszej rodzinie są osoby uzależnione od alkoholu.

To również dość podstępne uzależnienie, jakie może dotknąć każdego, czasami zaczyna się od kieliszka do kolacji lub na spokojny sen i sami nie zdamy sobie po jakimś czasie sprawy, że już potrzebujemy butelki, aby móc normalnie zasnąć. W takich sytuacjach tylko leczenie może nam pomóc oraz wyrwać nas ze szponów uzależnienia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-17 08:33:27