Czym się charakteryzuje coraz częściej występujący zespół cieśni nadgarstka, jakimi sposobami jest on wykrywany oraz leczony.

Praca przed komputerem może się wydawać przyjemna i lekka, lecz jednak może za sobą nieść kilka zagrożeń. Na pewno bardzo mocno będzie na tym cierpieć kręgosłup, zwłaszcza jeśli ktoś po zakończeniu pracy nie specjalnie ma ochotę się ruszać. Lecz zagrożenie jest również z innego kierunku, o czym sporo osób zupełnie nie wie.

Operacja chirurgiczna
Napisał: Phalinn Ooi
Na podstawie: http://www.flickr.com
W przypadku długotrwałego użytkowania klawiatury często dochodzi przy tym do nienaturalnego wykrzywienia dłoni. Może w ten sposób zostać podrażniony przebiegający w pobliżu nadgarstka nerw, a także pojawiają się obrzęki i stany zapalne ścięgien. I gdy w pewnej chwili zaczną się pojawiać sztywność w dłoni, kłopoty z wykonaniem najprostszych czynności i bóle w nadgarstkach, to będą to typowe symptomy zespołu cieśni. Cieśń nadgarstka Wrocław jest schorzeniem, na które niestety zapada coraz więcej osób, szczególnie długi czas pracujących przed komputerem. Choroba dotyka przede wszystkim ludzi w wieku średnim, a jej zaniedbanie zakończyć się może groźnymi konsekwencjami, nawet z koniecznością przeprowadzenia operacji.

Jednak jeżeli stan chorego jednak będzie gorszy, to może się okazać, że jednak operacja będzie niezbędna. Polecana w tym celu będzie chirurgia ręki Wrocław, którą oferują liczne wyspecjalizowane w leczeniu schorzeń ortopedycznych zakłady lecznicze i kliniki.

Zespół cieśni jest stosunkowo łatwo rozpoznawalny już w początkowej fazie, gdyż daje charakterystyczne symptomy. Przede wszystkim będą mu towarzyszyć drętwienie nadgarstków i ból, początkowo jedynie w nocy, a potem również wielokrotnie w ciągu dnia. Poza tym razem z postępem schorzenia zaczyna się pogorszenie sprawności manualnej, chorzy mogą mieć kłopoty z wykonywaniem czynności wymagających większej precyzji.

Jeśli więc tylko pojawią się pierwsze niepokojące objawy, to należy niezwłocznie udać się do ortopedy, który przeprowadzi końcową diagnozę i zaproponuje leczenie. Na samym początku choroba jest uleczalna bez konieczności interwencji chirurgicznej, stosuje się wówczas przeciwzapalne leki, ultradźwięki albo fizykoterapię.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-30 10:12:23