Terapia uzależnień, czyli jak psycholog pomaga społeczeństwo

Bez wątpliwości, psychologia nadal zalicza się do jednego z najbardziej obleganych kierunków studiów, a jej specjalizacje dalej ulegają poszerzeniu.W jaki sposób współcześnie psycholog może pomóc społeczeństwu?

selfie - klient
Napisał: Bratislavská župa
Na podstawie: http://www.flickr.com
Idąc 10 lat wstecz odwiedziny u psychologa dla większości społeczeństwa było przejawem choroby psychicznej. W dzisiejszych czasach nie jest już wstydem pójść do psychologa i widziana jest jak zwykła wizyta lekarska, tak jak wizyta u okulisty czy też laryngologa. Człowiek poszukujący porady u psychologa nie uchodzi dziś za osobę nienormalną lecz za osobę świadomą, potrafiącą dbać nie tylko o swoje ciało ale również duszę. szkolenia dla psychologów (idź na mój blog) pokazują jednak, że współczesny świat zmierza się z nieco innymi problemami, niż jeszcze 10-15 lat temu. Dawniej, np. nikt nie znał pojęcia, takiego jak: terapia uzależnień (w najnowszym artykule) od Internetu. Obecnie problem uzależnienia od Internetu tyczy się coraz więcej osób, w tym też nas - Polaków.

Terapia https://falmed.pl/Kursy_info uzależnień to temat obejmujący zarówno psychoterapie samych uzależnionych, jak również rodziny uzależnionych. Najczęściej termin kojarzony jest z leczeniem alkoholizmu lub przemocą w rodzinie. Ale pojęcie to obejmuje zakresem znacznie większy zakres problemów. Terapia (zobacz tutaj) uzależnień może dotyczyć ludzi nagminnie palących. Czasem dotyczy osób nieradzących sobie ze swoim popędem seksualnym, któremu dają upust w postaci na przykład stałych odwiedzin na stronach porno. Coraz więcej ludzi uzależnionych jest współcześnie od gier komputerowych jak również wszechobecnego Internetu, do czego zaliczyć można notoryczne sprawdzanie poczty e-mailowej, zakupy (zarówno przez Internet jak też w realu). Niektórzy z wielu przyczyn potrafią uzależnić się od zażywania tabletek lub jedzenia. Wszystkie zaprezentowane wcześniej problemy są to problemy współczesnego społeczeństwa, z którymi w coraz większym stopniu przychodzi się zmierzyć psychologom. Szkolenia dla psychologów mają na celu im pomóc w naprowadzeniu człowieka na właściwą drogę jak i zniwelowaniu przyczyn prowadzących do danego typu uzależnienia.

Terapia uzależnień Łódź nie jest obowiązkowe poza wyjątkowymi sytuacjami narzuconymi przez sąd. Osoba uzależniona musi chcieć wyjść z nałogu, bo tylko wówczas, gdy jest go świadoma będzie współpracować, idąc w kierunku wyleczenia. Głównym i najważniejszym etapem na drodze, którą jest kuracja alkoholizmu, zawsze jest przyznanie się do problemu, otwarcie na specjalistyczną pomoc.

Jednostka uzależniona pozostaje taką na zawsze. By podtrzymać się w stanie wstrzemięźliwości i nie powracać do dotychczasowego stylu życia, wskazane jest ciągłe uczestnictwo w zgromadzeniach grup. Terapia jest procesem wieloaspektowym, mających na celu osiągnięcie rzeczowego efektu, którym jest wyjście z nałogu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-12 15:21:44