Zakrzepica żył głębokich oraz test NIPT - znaczące wieści

Zakrzepica żył jest to pewien bieg krzepnięcia krwi, w jakim zachodzi miejscowe powstawanie skrzepliny w naczyniach krwionośnych. Zakrzepica to nadzwyczaj poważne schorzenie, jakie może prowadzić do znacznie poważniejszych chorób, oraz nawet do nagłego zgonu.

choroby - lekarz
Napisał: Ilmicrofono Oggiono
Na podstawie: http://www.flickr.com

W Polsce każdego roku dochodzi do wielu zachorowań na zakrzepicę, zazwyczaj chorują osoby po 60 roku życia. Do zakrzepicy zdoła doprowadzić multum rozlicznych elementów, między innymi nowotwory, nikotynizm bądź odwodnienie. Ponadto mogą przywieść do tego również sterydy czy też zespół nerczycowy. zakrzepica to choroba, której bezsprzecznie nie można bagatelizować, powinno się jak najprędzej udać się do lekarza, który zaleci odpowiednie leczenie. Istnieje kilka typów zakrzepicy, w związku z tym wcześniej powinno się oczywiście przeprowadzić stosowną diagnostykę.

Z pewnością należałoby wiedzieć, jakie są najczęstsze objawy zakrzepicy. Zalicza się do nich ból, obrzęk, oraz także zasinienie. Leczenie zdoła przebiegać za sprawą rozmaitych metod, chorym nieraz podaje się heparynę drobnocząsteczkową. Robi się też leczenie trombolityczne. Rzecz jasna procedurę leczenia wybiera lekarz po wcześniejszej diagnostyce. Jeżeli podejrzewamy u siebie zakrzepicę, naturalnie musimy udać się do odpowiedniego, biegłego lekarza.

Test nipt to badanie prenatalne, które polega na sprawdzaniu DNA płodu. Test ten pozwala na zdiagnozowanie przeróżnego typu chorób, takich jak na przykład zespół Downa czy też zespół Patau, co więcej za pomocą testu nipt można także określić płeć dziecka. Na badanie i opracowanie wyniku należy poświęcić blisko 3 tygodni. By je zrobić powinno się pobrać chociaż 20 ml krwi od kobiety ciężarnej, krew trzymana jest w specjalnych próbówkach. Badanie przeważnie wykonuje się wtedy, kiedy istnieje ryzyko połączone z zaburzeniami chromosomów.

Jeśli ciekawi nas tego rodzaju test, zdołamy zgłosić się do placówki, która realizuje takie testy. Ceny za wykonanie testu są ogromnie zróżnicowane, jednak powinno liczyć się z kosztem blisko 3 tysięcy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-22 15:48:31