Nie lubisz borowania zębów? Nowoczesne gabinety stomatologiczne proponują bezbolesne sposoby leczenia

Dzieci nie lubią dentystów. Płaczą jak tylko będą słyszeć wiadomość, iż wraz z rodzicami wybierają się do gabinetu dentystycznego i wszelkimi metodami chcą ich od tego odciągnąć. Jeżeli mimo dorosłego wieku ty także czujesz przerażenie przed dentystą z wiertłem, powinieneś poznać nowoczesne metody leczenia, wprowadzane w większości gabinetów stomatologicznych. We współczesnych czasach nie musisz martwić się bólem – nawet nie dostrzeżesz, kiedy dentysta skończy zabieg oraz będziesz mógł pójść do domu.


gabinet stomatologiczny
Napisał: East Midtown
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pierwszym zwłaszcza docenianym przez pacjentów sposobem leczenia jest borowanie bez użycia wiertła. W zamian stosuje się specjalny żel, jaki dentysta (więcej informacji na stronie) nakłada dokładnie na ząb, by rozmiękczyć tkanki zaatakowane przez próchnicę. Po wyznaczonym czasie zdrapuje się próchnicę, jaka rozmiękła pod wpływem żelu i zakłada się zwykłą plombę bądź opatrunek. Jeśli jednak należy usunąć starą plombę czy do miejsca zaatakowanego próchnicą trudno jest się dostać, ten sposób się nie sprawdza i konieczne będzie zastosowanie wiertła.

Drugą możliwością usuwania próchnicy jest ozonoterapia, czyli wykorzystanie ozonu, aby zlikwidować zniszczoną tkankę. Niestety nie sprawdzi się w przypadku większych ubytków, dlatego dobrze jest regularnie odwiedzać dentystę, by leczyć zęby na początku próchnicy. Jakie poza tym sposoby proponowane są w gabinetach stomatologicznych? Można zdecydować się na abrazję powietrzną, mając na uwadze tworzenie się sporej ilości pyłu, który może zaszkodzić osobom chorym na astmę czy na ultradźwięki, jednak jest to sposób, który wykorzystywany jest nade wszystko w usuwaniu kamienia nazębnego - wartościowe informacje pod tym adresem.


sprzęt dentystyczny
Napisał: Andrew Fresh
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przy leczeniu ubytków jest to metoda raczej rzadko wybierana. Ostatnim sposobem jest laser. Wymaga on niezmiernej precyzyjności, więc lepiej, aby nie był wykorzystywany przez początkujących dentystów. Koszt zabiegu jest wysoki, gdyż wymaga poświęcenia niemało czasu, ale dla osób, które boją się bólu, to idealne wyjście. Jak dowiedzieć się, w jakim gabinecie dentystycznym pracuje profesjonalny stomatolog Łódź? Poradź się znajomych albo skorzystaj z zasobów Internetu. Na forach internetowych da się znaleźć komentarze właściwie na temat każdego z dentystów, toteż na pewno szybko dowiesz się, który z nich jest ceniony.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-03-10 13:02:06
Tagi: zęby, laser, gabinet, zabieg, ultradźwięki, borowanie